Koromtól feketéllenek a Bükk-fennsík leégett erdejének maradványai. Hogy pontosan mi okozta a tüzet, nem tudjuk, talán soha nem derül rá fény. Ami viszont tény, hogy a klímaváltozás és a tüzek gyakoriságának növekedése kéz a kézben jár, az erdeink pedig erősen átalakított és legyengített formában várják a különféle természeti csapásokat. Pedig lenne mód enyhíteni a kockázatokat. Ehhez azonban gyökeresen át kellene gondolni a teljes erdőterületünk kezelésének alapelveit.
Mindannyian láttunk már káprázatos fotókat különféle erdőkről – de még gyakrabban olyanokat, amelyek könnyen felejthetők. A saját kirándulós képeink is többnyire az utóbbi csoportba tartoznak. Mi hiányzik ezekről a kattintásokról? Unalmas időpontot választottunk? Esetleg rossz helyen jártunk? Hatalmas szerencse kell az igazán pazar látványok megragadásához? Néhány támpontot összeszedtünk.
Gyakran érezhetjük túrázásaink során, hogy az erdő, ahol utunk éppen vezet, talán nem olyan, mint lehetett a régmúltban. Romlás, amit látunk, vagy az ország erdei azért köszönik, jól vannak?